Moda na jesien

Moda na jesien

Moda na jesien

Wraz z rozpoczęciem się sezonu jesiennego a co za tym idzie ustaniem czasu typowo letniego, każdy z nas powinien gruntownie przejrzeć zawartość swojej szafy. Niekoniecznie chodzi o to, aby co rok o tej samej porze, maksymalnie wymieniać garderobę na zupełnie nową, gdyż wiązałoby się to z ogromnymi wydatkami na które przecież nie każdego stać, ale w grę wchodzi zrobienie porządku, sukcesywnie rezygnując z takich elementów ciuchowych, jakich na pewno nie nosimy od dawna i wiemy, że nie włożymy.

Porządek w szafie to pierwszy krok do tego, aby skompletować swą jesienną garderobę jak należy. Musimy krok po kroku prześledzić wszelkie kombinacje ubraniowe, jakie możemy stworzyć z daną spódniczką, bluzką czy sukienką, a na tej podstawie zorientujemy się czy konkretny ciuch, który właśnie trzymamy w ręce jesteśmy jeszcze w stanie z czymś połączyć i czy owe zestawienie na pewno nam przypada do gustu. Generalnie rzecz biorąc moda na jesień jest bardzo ciekawa, ponieważ co sezon królują zupełnie innego typu materiały, tkaniny, pojawiają się nowoczesne wizualizacje uwzględniające przeróżne dekoracje i ozdoby, ale też i dominują nietuzinkowe odcienie kolorystyczne, fasony i kroje.

Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że w każdym z tych przypadków po prostu aż roi się od rozmaitych możliwości zestawiania, parowania i kompletowania ze sobą wzajemnie przeróżnych elementów posiadanej garderoby. Czasem nie musimy nawet kupować czegoś zupełnie nowego i spłukiwać się do przysłowiowej suchej nitki. Dużo bardziej ciekawą alternatywą, zwłaszcza dla tych chcących po lecie i wakacjach nieco zaoszczędzić, okazuje się zestawianie ubrań zupełnie inaczej niż dotychczas. Na przykład skoro zawsze ta kremowa bluzka pasowała naszym zdaniem do niebieskiej, jeansowej spódnicy, teraz zmieńmy układ i postawmy na sparowanie tejże samej bluzki ale z czymś zupełnie innym – nawet z klasycznymi rurkami czy jakże dziś na nowo modnymi dzwonami a od razu zobaczymy w lustrze zupełnie nową kompozycję, jakiej po tak prostej, wręcz banalnej zamianie, raczej byśmy się nie spodziewali.

Kolejna kwestia, jaką także trzeba mieć na względzie to to, że jesień – mimo iż szarobura za oknem – wcale nie musi być tak ponura w naszej garderobie. Nic gorszego niż przykrycie się w codziennych outfitach wyłącznie czarno-popielatymi, zupełnie przeciętnymi i nijakimi strojami, które są nudne jak flaki z olejem. Jesień to przecież nie tylko szaruga ale zwłaszcza opadające z drzew wielobarwne liście, tęczowe kolory, słonecznikowe zachody słońca i barwne poburzowe niebo. Tak intensywnymi, wyrazistymi i soczystymi barwami powinniśmy zatem uhonorować jesień także we własnym stylu modowym. Warto zatem stawiać w tym czasie na wręcz jaskrawe, ale bardziej stonowane niż neonowe barwy.

To nie lato, aby gościł na naszych ubraniach seledyn czy odblaskowa zieleń, mocna żółć bądź pudrowy róż. To jednak czas przepięknych fioletów w różnorodnych odcieniach, rozlicznych typów czerwieni, interesująco prezentujących się brązów, klasycznego ecru, bordo czy pomarańczy.

Artykuł napisany przez: